Siz değerli müşterilerimizin parçları için data çizimi, numune parçayı optik okuyucularla katı data oluşturma, kalıp imalatı, hızlı prototip ile model oluşturma, döküm sonrası talaşlı imalat üretim süreçlerimizde mevcuttur.

HASSAS DÖKÜM

1. Metal Kalıp Üretimi

İstenilen döküm parçanın çizimlerine ve gereksinimlerine göre, genellikle alüminyum olan metal kalıp tasarlanır ve üretilir. Kalıpta oluşturulan boşluk, istenen döküm parçası ile aynı boyut ve yapıyı oluşturacaktır ve mum model model üretilecektir.

2. Mum Enjeksiyonu

Kalıp oluşumu olarak da bilinen mum döküm modelleri, erimiş mumun yukarıdaki metal kalıba enjekte edilmesiyle oluşturulur.

 

 

3. Mum Montaj

Mum desenleri daha sonra, genellikle içinden erimiş metalin kalıp boşluğuna aktığı bir dizi kanal olan bir geçit sistemine bağlanır. Bundan sonra seri üretime uygun ağaç gibi bir yapı oluşur.

4. Seramik Kalıp Üretimi

Hassas döküm dış kabuk mahfazası, bir seramik banyosuna daldırılarak oluşturulur ve ardından birkaç kez hemen kumla kaplanır.

 

 

5. Otoklav Fırını

(Mum Boşaltma İşlemi)

Hassas dökümün iç boşluğunun oluşturmak için otoklav fırınında mumlar eritilir ve dış seramik kabuk elde edilir. Boşluklar, istenen dökümlerle sadece aynı boşluktur

6. Yakma ve Sinterleme Fırını

Otoklavda boşaltılan seramik mumların içinde kalan mum kalıntılarını yakmak için ve seramik kalıpların mukavemet kazanması için seramik kalıplar yüksek sıcaklıktaki fırınlarda bekletilir.

7. Döküm

Elektrikli fırınlar, hurdadan çeliği eritmek için kullanılır ve istenen nihai standart ve spesifikasyonlara ulaşmak için gereken gerekli alaşımlar veya ek bileşenler ilave edilerek metal döküm yapılır.

8. Kesim ve Taşlama

Metal soğuduktan ve katılaştıktan sonra, döküm parçalar tek tek taşlanır ve çapakları alınır. Maden girişleri zımparalanır ve gerekli ise parçalara doğrultma işlemi uyglanır.

9. Kumlama ve Son İşlem

Kum ve oksitleri tamamen çıkarmak için parçalar önce tambur kumlamada sonrada elle kumlamada kumlanarak güzey bir yüzey görüntüsü elde edeiliri.

10. Kalite Kontol ve Paketleme

Son olarak parçalar boyutsal kontrol ve gözle kontrol edilerek hatalı parçalar ayıklanır. Kontrol edilmiş parçalar paketlenerek sevkiyata hazır hale getirilir.